تاریخ : سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 18 June , 2024
19

کسانی که در سینمای ایران معتاد شدند

 • کد خبر : 5474
 • ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷
کسانی که در سینمای ایران معتاد شدند
بازیگری دنیای هزار رنگ نقش ها است که در آن گاهی پیر میشوی و گاهی جوان، گاهی در نقش یک انسان موفق و خوب ظاهر میشوی و گاهی هم گرفتاری ها تو را احاطه میکنند. نقش های متفاوت زیادی در دنیای بازیگری وجود دارد که باعث ستاره شدن یک هنرمند میشود و تا سالهای سال، بسیاری از مردم او را با آن نقش می شناسند.
 • یکی از نقش های متفاوت و در عین حال دشواری که برخی از بازیگران با آن دیده شده اند، بازی در نقش یک فرد مبتلا به اعتیاد است. بازی در نقش یک فرد مبتلا به اعتیاد، یکی از نقش هایی است که هنرمندان زیادی در سینمای ایران آن را ایفا کرده اند و توانسته اند چهره ای قابل درک از فرد مبتلا به اعتیاد را به تصویر بکشند.
  در مطلب زیر به صورت خلاصه داستان هنرپیشه های مرد و زنی که در نقش معتاد هنرنمایی کرده اند را به تصویر کشیده ایم.

  سارا بهرامی در دارکوب
  سارا بهرامی یکی از بازیگرانی است که در نقش معتاد مقابل دوربین رفت و با این نقش خوش درخشید و حسابی دیده شد.
  فیلم سینمایی دارکوب به کارگردانی بهروز شعیبی سال ۹۷ در سینماها اکران شد و سارا بهرامی در این فیلم بازیگر نقش مهسا زن سابق روزبه با بازی امین حیایی است که نقش یک زن معتاد را بازی میکند و بازی درخشان او در این فیلم سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول را در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر را برایش به ارمغان آورد.

  سارا بهرامی

  نوید محمدزاده در ابد و یک روز
  نوید محمدزاده یکی از چهره های جوان سینمای ایران است که بیش از یک دهه است که به دنیای بازیگری قدم گذاشته و میتوان از او به عنوان یکی از جوان های موفق سینمای ایران یاد کرد.
  این بازیگر کشورمان تجربه بازی در نقش یک معتاد را در فیلم ابد و یک روز ساخته سعید روستایی در سال ۹۴ دارد که با بازی در این نقش حسابی خوش درخشید و برای بازی در این فیلم برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر شد.

  بهرام رادان در سنتوری
  بهرام رادان یکی دیگر از بازیگرانی است که در نقش معتاد مقابل دوربین رفت و با بازی در این نقش هنر بازیگری اش را در معرض تماشا گذاشت و حسابی دیده شد.
  فیلم سینمایی سنتوری به کارگردانی داریوش مهرجویی سال ۸۵ ساخته شد و بهرام رادان نقش یک معتاد را در این فیلم بازی کرد و بازی درخشان او در این ساخته داریوش مهرجویی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد در بیست و پنجمین دوره جشنواره فیلم فجر را برایش به ارمغان آورد.

  بهرام رادان

  باران کوثری در خون بازی
  باران کوثری یکی دیگر از بازیگرانی است که تجربه بازی در نقش یک فرد معتاد را در کارنامه هنری اش دارد.
  این بانوی هنرمند سینما و تلویزیون سال ۸۵ در فیلم خون بازی به کارگردانی رخشان بنی اعتماد مقابل دوربین رفت و بازیگر نقش سارا دختری که به مواد مخدر اعتیاد دارد شد که یک ماه پیش از برگزاری مراسم ازدواجش تصمیم میگیرد ترک کند و وارد چالش بزرگی در زندگی میشود.

  باران کوثری

  طناز طباطبایی در مرهم
  طناز طباطبایی بازیگر سینما و تلویزیون یکی دیگر از بازیگران زن سینمای ایران است که در نقش یک فرد معتاد مقابل دوربین رفت و ایفای نقش کرد.
  این بانوی هنرمند سال ۸۹ در فیلم مرهم به کارگردانی علیرضا داوود نژاد مقابل دوربین رفت و بازیگر نقش مریم دختر معتادی را بازی میکند که در یک خانواده سنتی زندگی میکند و هیچکس درکی از وضعیت او ندارد و همین موضوع باعث گرفتاری او در دام مواد مخدر و فرار از خانه میشود.

  طناز طباطبایی

  پارسا پیروزفر در مهمان مامان
  پارسا پیروزفر یکی دیگر از بازیگران مرد سینمایی است که تجربه بازی در نقش یک معتاد را دارد.
  فیلم سینمایی مهمان مامان به کارگردانی داریوش مهرجویی در سال ۸۲ ساخته شد و پارسا پیروزفر در این فیلم نقش یک فرد معتاد را بازی کرد و برای بازی در این فیلم نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

  پارسا پیروزفر

  مهتاب کرامتی در عصر یخبندان
  مهتاب کرامتی، بانوی هنرمند سینمای ایران یکی دیگر از چهره هایی بود که در نقش یک فرد مبتلا به اعتیاد مقابل دوربین رفت و ایفای نقش کرد.
  فیلم عصر یخبندان به کارگردانی مصطفی کیایی در سال ۹۳ چهره جدیدی از مهتاب کرامتی را در معرض دید همه قرار دارد و بازی در نقش منیره زنی که برای فرار از مشکلات زندگی به سمت مواد مخدر میرود، تجربه ای متفاوت برای مهتاب کرامتی در طول سالهای بازیگری اش بود.

  مهتاب کرامتی

  محسن تنابنده در لامپ صد
  محسن تنابنده را همه مخاطبان تلویزیون با نقش نقی معمولی سریال پایتخت به خوبی می شناسند. این بازیگر کشورمان هم به مانند بسیاری از هنرمندان تجربه بازی در نقش یک معتاد را در کارنامه هنری اش دارد.
  فیلم لامپ صد به کارگردانی سعید آقاخانی در سال ۹۲ ساخته شد و محسن تنابنده در این فیلم نقش یک فرد مبتلا به اعتیاد را بازی کرد و این فیلم روایتی از داستان زندگی او در نقش فرزین بود.

  محسن تنابنده

  فریماه فرجامی در تیغ و ابریشم
  فریماه فرجامی یکی از اولین بازیگرانی است که در نقش یک فرد معتاد مقابل دوربین رفت و تصویری از یک بازیگر زن معتاد را در سینمای ایران به خوبی ترسیم کرد.
  فیلم تیغ و ابریشم به کارگردانی مسعود کیمیایی سال ۶۴ ساخته شد و فریماه فرجامی، بازیگر نقش زنی معتاد در این فیلم بود که بعد از برآورده نشدن آرزوهایش در دام اعتیاد گرفتار میشود و از او میتوان به عنوان یکی از بهترین بازیگران زن نقش معتاد در سینمای ایران یاد کرد.

  فریماه فرجامی

  حامد بهداد در بوتیک و دندون طلا
  حامد بهداد یکی دیگر از بازیگرانی است که تجربه بازی در نقش یک معتاد را در کارنامه هنری اش دارد.
  این هنرمند کشورمان در سریال دندون طلا به کارگردانی داوود میرباقری یکبار در نقش یک معتاد کارتن خواب مقابل دوربین رفت و بار دیگر در فیلم بوتیک حمید نعمت الله در نقش یک فرد مبتلا به اعتیاد، مقابل دوربین رفت.

  حامد بهداد

  پانته آ بهرام در سریال مسافر
  پانته آ بهرام بانوی هنرمند سینما و تلویزیون یکی دیگر از چهره هایی است که تجربه بازی در نقش یک فرد معتاد را در کارنامه هنری اش دارد.
  این بازیگر کشورمان در سریال مسافر به کارگردانی سیروس مقدم در سال ۷۹ بازیگر نقش دختری به نام منیژه بود که اعتیاد دارد و پانته آ بهرام به خوبی توانست از عهده ایفای این نقش برآید و دیالوگ های خاص و لحن او در این نقش به باورپذیری و جذابیت آن افزود.

  پانته آ بهرام

  امین حیایی در شعله ور
  امین حیایی بازیگر نقش های کمدی و جدی دنیای هنر است که تجربه بازی در نقش یک فرد معتاد را هم در کارنامه هنری اش دارد.
  این بازیگر کشورمان در فیلم سینمایی شعله ور به کارگردانی حمید نعمت الله بازیگر نقش یک فرد معتاد بود که خودش را باور ندارد و برای بازی در این فیلم برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فجر شد.

  امین حیایی

  بهاره افشاری در تسویه حساب
  بهاره افشاری، بازیگری که نقش متفاوت او در سریال او یک فرشته بود، همیشه در خاطر مخاطبان ماندگار است، تجربه بازی در نقش یک فرد معتاد را هم در کارنامه هنری اش دارد.
  این بازیگر کشورمان در فیلم تسویه حساب به کارگردانی تهمینه میلانی در سال ۸۶ مقابل دوربین رفت و بازیگر نقش لیلا یک دختر معتاد است که به عنوان اولین فیلم بلند سینمایی او توانست نگاه های زیادی را مجذوب بازیگری او کند.

  بهاره افشاری

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  لینک کوتاه : https://inhaftemag.com/?p=5474

  برچسب ها

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.