تاریخ : دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳ Monday, 22 July , 2024
13

هزار راه نرفته برای رسیدن به موفقیت

 • کد خبر : 3770
 • ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰
هزار راه نرفته برای رسیدن به موفقیت
اگر فردی قصد دارد با تمام وجود به آنچه که می خواهد برسد، باید سلامتی خویش را در اولویت قرار دهد. چرا که افرادی که در این مسیر به آرزوهای خود رسیده اند، بدون برنامه ریزی قدمی را پیش نبرده اند. همچنین گام برداشتن با برنامه ای هدفمند می تواند چندین گام فرد را جلو بیندازد. نکته ای که قابل توجه همه است، تقویت و توسعه مهارت ها و دانش تخصصی است که باید در اولویت قرار گیرد.
 • هزار راه نرفته برای رسیدن به موفقیت

  هزار راه نرفته برای رسیدن به موفقیت | اگر در جمع عده ای از اطرافیان و دوستان نشسته باشید، هر کسی تعریف خاصی از موفقیت دارد و به مراتب رسیدن به موفقیت را در بعدی متفاوت از دیگری می بیند. البته تمام این گوناگونی عقیده ها تنها یک دلیل دارد و آن متفاوت خلق شدن انسان هاست. اگر همه مثل هم فکر می کردند و شبیه هم می زیستند، زندگی زیبا نمی شد.

  حال اگر از آن ها سوال بپرسید که آیا خود را فرد موفقی می دانید؟ برای این کار چه اقداماتی را پیش گرفته اید؟ این در حالی است که اغلب توصیه هایی به فرد داده می شود که متناسب با نیازها، خواسته ها و اولویت های او نیست چرا که هر کسی بر اساس شرایط و نیاز های خود زندگی می کند. شاید فردی از نظر خودش، انسانی موفق به نظر برسد اما تصور شما با او کاملا متفاوت باشد.

  مثالی بارز که اغلب آن را می شنوید، این است که برخی ازدواج کردن را یکی از موفقیت های بزرگ زندگی می دانند، برخی دیگر تحصیلات و پیدا کردن شغلی درخور خود. طبیعتاً، زمانی که از توصیه های شخص دیگری پیروی می کنید که متناسب با اهداف زندگی و شخصیت اوست و به مراتب با آرزوهای شما همخونی ندارد. از این بهتر است طرفدار خود شناسی، درون نگری و حاکمیت شخصی باشید تا بتوانید مسیر را همراه با امیال و آرزوهای خود پیدا کنید.

  هزار راه نرفته برای رسیدن به موفقیت

  در این مقاله وبلاگ خبری این هفته تصمیم داریم چند کلید اصلی برای رسیدن به موفقیت را در اختیار شما قرار دهیم. توصیه می کنیم از هر کاری دارید، دست بکشید و خواندن این مقاله سرشار از نکات مفید را از دست ندهید تا بتوانید از این طریق مسیر خود را کشف کرده و در یابید که چطور و چگونه با توجه به شرایط خود در زندگی موفق شوید.

  آشنایی با چهار کلید اصلی موفقیت

  همان طور که می دانید کلید های مهم موفقیت برای تغییر زندگی در میان همگان یکسان بوده است، مهم است چگونه از آن ها استفاده کنید و آن تکنیک ها را با شرایط زندگی خود هماهنگ سازید. پس از آشنایی با این موارد در خواهید یافت که از ادامه حیات خود چه می خواهید و قصد دارید به کجا برسید.

  1. در ابتدا باید دفترچه ای بردارید و به ترتیب، اهداف روزانه، هفتگی، ماهیانه، سالیانه و بلند مدت را برای آن ها بنوسید. توجه داشته باشید که اهداف می تواند به شما در رسیدن به آرزوهای تان کمک کند.
  2. برنامه ریزی مهم ترین قدم است، چرا که باید هر روز برای رسیدن به هدف قدم های محکمی بردارید و خود را برای دستیابی به موفقیت آماده کنید.
  3. هیچ گاه تسلیم نشوید، همه انسان های موفق در ابتدا، میانه و حتی انتهای راه شکست خورده اند. جمله ای هست که می گوید، همه شکست می خورند، مهم است که چه کسانی توان بلند شدن و ادامه دادن را دارد.
  4. مهم تر از همه این است که به ادامه دادن، ادامه دهید، یعنی، هرچند موانع بر سر راه شما زیاد باشد و حتی بی دلیل مانع هایی پدید آید، اما مهم است که شما بالاترین پتانسیل و توانایی خود را به رخ بکشید و با همین چند قدم زندگی تان را به سمت تغییرات مثبت جهت دار کنید.

  چگونه می توان در زندگی به موفقیت رسید؟

  خوب، سوالی که ممکن است مدت ها ذهن شما را درگیر کرده باشد، این است که چگونه می توان به موفقیت دست یافت و برای رسیدن به موفقیت باید چه اقداماتی انجام داد؟ برخی، وقتی به موفقیت می اندیشند، ثروت را تصور می کنند. عده ای می خواهند صاحب قدرت شوند؛ برخی فقط قصد دارند تأثیر مثبتی بر جهان بگذارند، عده ای دیگر به اهداف کوچک تر بسنده می کنند.

  البته نباید اهداف را کوچک شمرد چرا که در مجموع می توان با کنار هم گذاشتن این مراحل به هدف اصلی خود یعنی همان دستیابی به آنچه که می خواهید، رسید. در واقع موفقیت مفهومی است که برای افراد مختلف معنای مختلفی دارد. شاید چیزی از نظر فردی موفقیت بر شمرده شود از نظر شما چیزی بی ارزش باشد. اما در هر صورت گوش فرا دادن به سخنان و مشورت های افراد عالی رتبه می تواند شما را چندین مرحله به جلو بیندازد.

  برای رسیدن به موفقیت بزرگ فکر کنید

  همیشه به یاد داشته باشید که داشتن افکار و اهداف بزرگ و بلند مدت می تواند انگیزه فرد را برای دستیابی به آنچه که می خواهد افزایش دهد. از این جهت توصیه مشاوران این است که اهدافی بزرگ را در سر بپرورانید و هیچ گاه تسلیم نشوید.

  کاری که دوست دارید انجام دهید را پیدا کنید

  به عنوان مثال تصور کنید در شرکتی که اصلا شرایط خوبی ندارد مشغول به کار هستید، اما به دلیل آن که عاشق شغل خود هستید، تا به حال حاضر نشده اید که آن را ترک کنید. وضعیت مقابل آن نیز قابل بررسی است، محیطی که حقوق و مزایای خوبی دارد اما شما از وضعیت فعلی راضی نیستید. توجه کنید که عمر انسان کوتاه است و ارزش انجام دادن کارهایی که مورد علاقه تان نیست را ندارد. از این جهت توصیه می کنیم تا لیستی از علاقه مندی های خود را تهیه کنید و یک به یک آن ها را به انجام رسانید.

  روش های تعادل سازی زندگی را بیاموزید

  بعضی از افراد فکر می کنند که برای رسیدن به موفقیت باید ساعت ها سخت کار کنند و در واقع زندگی خویش را هدف قرار دهند. از طرفی اگر کسی فکر کند که شغلش او را به موفقیت می رساند، ممکن است ساعت های بی شماری را در روز سپری کند و فعالیت های روزانه را به نحو احسن انجام دهد. همه شما می دانید که با کار کردن بیش از حد ممکن است به چشم ها و بدن خود آسیب برسانید.

  هزار راه نرفته برای رسیدن به موفقیت

  از این جهت برای اینکه بتوانید همیشه کار کنید و درآمدی که می خواهید را به دست آورید، باید به خود استراحت دهید چرا که سلامتی نعمتی است که اگر قدر آن را ندانید، باید هزینه کنید تا آن را دوباره به دست آورید.

  در حالت کلی موفقیت ناشی از داشتن یک زندگی اجتماعی قوی و یک گروه خوب از دوستان می باشد، البته تعریف هر کسی از لذت بردن از زندگی متفاوت است و هر یک با دیدگاه خود به این ماجرا نگاه می کنند. از این جهت بهتر است برای خود برنامه ای داشته باشید تا بتوانید از این طریق به زندگی خود رنگ و رویی دوباره ببخشید.

  از شکست نترسید

  بهتر است بدانید که شکست همانند فرصتی برای شروعی دوباره است. البته اگر بخواهید کمی عاقلانه به این ماجرا نگاه کنید، همه انسان های موفق بارها شکست خورده اند تا یک بار به پیروزی برسند. توماس ادیسون را به یاد آورید، او بارها در پروژه های علمی خود شکست خورد اما نا امید نشد و برای چندمین بار آن ها به انجام رساند.

  هر شکست به انسان یک درس می دهد، تجربه را بالا می برد و درس عبرتی برای وی و اطرافیان می شود. این را بدانید که انسان هایی با تجربه می توانند برای جلوگیری از شکست های احتمالی به شما کمک کنند. پس نگران نباشید و به ادامه دادن، ادامه دهید، چرا که نا امیدی از شکست بدتر است.

  با انسان های مثبت اندیش در ارتباط باشید

  مهمترین بخش اصلی در فرمول موفقیت دانستن چگونگی کنار آمدن با مردم است. به این معنی که ارتباطات جمعی می تواند به فرد در پی بردن به ایده های خلاقانه کمک کند. در حالت کلی گروه ها اگر در کنار هم فکر کنند، قادر خواهند بود یک تیم مقتدر و قدرتمند را به وجود آورند. اما اعضاء تیم باید به هم کمک کنند، از افکار منفی به دور باشند تا از این طریق ذهن خویش را برای تقویت خلاقیت بهبود ببخشند.

  مهارت های خود را تقویت کنید

  واقعا چرا نباید برای رسیدن به موفقیت مهارت ها و توانایی های خود را بهتر کنیم. این نکته ای است که اغلب از آن آگاه هستند، اما به آن توجه نمی کنند. برای مثال می دانند که آموزش زبان انگلیسی برای استخدام شدن در شرکت های بزرگ ضروری است، اما به جای آنکه این مهارت را پرورش دهند، بهانه هایی را به وجود می آورند. بهتر است بدانید که با بهبود مهارت ها می توانید به هر آنچه که می خواهید دست پیدا کنید. اما دانش تئوری را دست کم نگیرید چرا که مهارت و علم کامل کننده همدیگر هستند.

  هزار راه نرفته برای رسیدن به موفقیت

  سخن آخر

  بدین صورت می توان نتیجه گرفت که اگر فردی قصد دارد با تمام وجود به آنچه که می خواهد برسد، باید سلامتی خویش را در اولویت قرار دهد. چرا که افرادی که در این مسیر به آرزوهای خود رسیده اند، بدون برنامه ریزی قدمی را پیش نبرده اند. همچنین گام برداشتن با برنامه ای هدفمند می تواند چندین گام فرد را جلو بیندازد. نکته ای که قابل توجه همه است، تقویت و توسعه مهارت ها و دانش تخصصی است که باید در اولویت قرار گیرد.

  اگر می خواهید با نکاتی مربوط به تغییر سبک زندگی، مهارت ها و سایر موارد آشنا شوید و اطلاعات خود را در همه زمینه های بروز جامعه بالا ببرید، توصیه می کنیم تا هرروز به خبرنامه و وبلاگ این هفته سر بزنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  لینک کوتاه : https://inhaftemag.com/?p=3770

  نوشته های مشابه

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.