تاریخ : سه شنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 21 May , 2024
4

یک اصفهان، هفت روز، هشتاد برنامه

 • کد خبر : 7382
 • ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹
یک اصفهان، هفت روز، هشتاد برنامه
معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان جزئیات برنامه‌های هفته فرهنگی اصفهان را تشریح کرد.
 • به گزارش مجله خبری این هفته؛ هرچند شرایط خاص شیوع ویروس کرونا فرصت برگزاری برنامه‌های عرصه‌محور در هفته فرهنگی اصفهان را از سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان گرفته اما این سازمان برای دومین سال متوالی سلامت شهروندان را در اولویت قرار داده و برنامه‌های این هفته را در فضای مجازی برگزار می کند.
  معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با اشاره به تدارک نزدیک به ۸۰ عنوان برنامه فرهنگی، هنری، اجتماعی و ورزشی در هفته فرهنگی اصفهان گفت: برنامه “هفت شب، هفت موسیقی” از سوی هنرسرای خورشید به عنوان مرکز تخصصی موسیقی سازمان تدارک دیده شده که از صفحه اینستاگرام isfahanfarhang پخش می‌شود.
  به گفته مهدی تمیزی، شب نخست این برنامه به مناسبت وفات حضرت خدیجه(س) به پیش‌واقعه‌خوانی به سرپرستی منصور قربانی اختصاص دارد و در شب‌های بعدی ضرب‌نوازی کودکان گروه کاغذرنگی به سرپرستی شهریار بلوچستانی، اجرای گروه پیشکسوتان اصفهان به سرپرستی آقای چناریان، اجرای گروه معلولان به سرپرستی بهرنگ کوفگر، کوارتت (چارنوازی) زهی به سرپرستی فرید اسماعیلی و کوارتت فلوت به سرپرستی آقای داوودی و اجرای ارکستر ملی اصفهان به سرپرستی مرتضی شفیعی با قطعاتی به مناسبت هفته اصفهان را خواهیم داشت.
  وی افزود: دفتر تخصصی سینما نیز در برنامه “اصفهان در قاب سینما” به معرفی هفت فیلم سینمایی که شهر اصفهان به عنوان کاراکتر اصلی در آن وجود دارد می‌پردازد.
  وی گفت: برنامه پژواک در قالب نمایش آثار برگزیده فستیوال تک گویی از جمله برنامه های تالارهنر می باشد.
  وی با اشاره به رونمایی مجازی محصولات فرهنگی سازمان ادامه داد: کتاب‌های حوزه سینما، تئاتر و ادبیات از جمله سینماتوگراف ۳ با موضوع سینمای مستند و سینماتوگراف ۴ با موضوع سینمای کودک و نوجوان، سینماهشت شامل روایت‌هایی از سینمای آزاد اصفهان، تاریخ سینما از ما شروع نمی‌شود شامل مجموعه گفت‌وگوها، مقالات و یادداشت‌هایی از زاون قوکاسیان در ۵۰ سال گذشته، مرمت خیال، جمالزاده ۲، من یک نگارگرم و ساعد از سوی دفتر تخصصی سینما، دفتر تخصصی تئاتر (تالار هنر) و دفتر تخصصی ادبیات (مرکز ادبی قلمستان) رونمایی می‌شود.
  وی با اشاره به اجرای برنامه «رازبازی» ادامه داد: در این برنامه نمایشنامه‌ای بینارشته‌ای در حوزه تئاتر و هنرهای تجسمی نوشته سعید محسنی نویسنده نام‌آشنای اصفهانی به صورت تله‌تئاتر ضبط و از صفحه اینستاگرام اصفهان‌فرهنگ و تالار هنر پخش خواهد شد.
  تمیزی “آداب مهرازی” و “آب و رنگ علیقلی آقا” را عناوین برنامه‌های موزه گرمابه علیقلی آقا در هفته فرهنگی اصفهان دانست و بیان کرد: در برنامه آداب مهرازی هفت پادکست ۳۰ دقیقه‌ای درباره معماری اصفهان از صفحه اصفهان‌فرهنگ برای علاقه‌مندان پخش می‌شود و برنامه “آب و رنگ علیقلی آقا” نیز در قالب ورک‌شاپ مجازی آبرنگ با تدریس استاد محمد مقدسی برگزار می شود.
  وی با اشاره به رونمایی از تابلوهای تبلیغاتی شهری برای گالری‌های خصوصی از سوی دفتر تخصصی هنرهای تجسمی در محل تقاطع خیابان باغ گلدسته و سیدعلیخان تصریح کرد: رونمایی از آلبوم مداحی‌های مرحوم حاج احمد معظم با مشارکت کانون مداحان اصفهان با عنوان “نوای معظم” یکی از برنامه‌های دفتر تخصصی هنرهای آئینی سنتی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان است که هفتم اردیبهشت از صفحه اینستاگرام اصفهان‌فرهنگ قابل مشاهده است.
  وی اظهار داشت: تور مجازی موزه هنرهای معاصر اصفهان از دیگر برنامه های هنری هفته اصفهان بوده که علاقه‌مندان به صورت مجازی به تماشای منتخب آثار گنجینه این موزه می پردازند.
  به گفته معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، رونمایی از پرتال کتابخانه‌های شهرداری اصفهان، رونمایی از پایگاه اطلاع‌رسانی اصفهان‌شناسی و رونمایی از بخش نشریات جدید و قدیم اصفهان، انتشار دو قسمت برنامه دیرین دیرین با موضوع کتاب، رونمایی و انتشار مستند دکتر فضل‌اله صلواتی، رونمایی از تفاهم‌نامه منعقدشده با کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، رونمایی از نمایشگاه کتاب‌های اهدایی کتابخانه ملی به کتابخانه مرکزی و گشایش تالارهای پژوهش کتابخانه مرکزی به نام اساتیدی چون استاد منوچهر قدسی، استاد مرتضی تیموری و دکتر فضل‌اله صلواتی را جمله برنامه‌های اداره امور کتابخانه‌های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری در هفته فرهنگی اصفهان است.
  تمیزی اضافه کرد: اجرای برنامه نمایشنامه‌خوانی به زبان اصفهانی با عنوان “تیارت” و گفت‌وگو با دکتر مهدی کیوان درباره تاریخ اصفهان (دوره مشروطیت) از جمله برنامه های عمارت هنرمند در هفته فرهنگی اصفهان است.

  وی رونمایی از کتاب‌های “تذکره سخنوران اصفهان” و “چه وخدی بود(اصفهان دیروز و امروز)” و رونمایی از نسخه الکترونیکی مجموعه مقالات محمد صدر هاشمی با عنوان “صدر هاشمی و اصفهان” از سوی مرکز اصفهان‌شناسی و خانه ملل و رونمایی از کتاب استاد منوچهر قدسی از سوی انتشارات سازمان را از دیگر برنامه های ان هفته فرهنگی عنوان کرد.
  وی با اشاره به برنامه تقدیر از برگزیدگان برنامه به وقت نوجوانی از سوی فرهنگسرای نوجوان گفت: رونمایی از تولیدات آسترومینارهای نجومی از سوی مرکز آموزش نجوم ادیب و رونمایی از سه عنوان کتاب‌ کودک و رونمایی از فلش‌ کارت‌های کودک نیز از سوی خانه کودک در هفته فرهنگی اصفهان انجام می‌شود.
  وی اظهار داشت: برنامه “یک شهر گفت‌وگو” شامل جلسات گفت‌وگو با شهروندان به صورت مجازی با مشارکت جهاددانشگاهی، پخش مستندهای “احوال شهر” درباره پاکبانان، تاکسیرانان و اتوبوسرانان و رونمایی از دو بسته آموزشی گفت‌وگوی سالم و گفت‌وگو در خانواده نیز از جمله برنامه های فرهنگسرای پرسش است.
  به گفته معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، اداره فرهنگی این سازمان نیز رونمایی از بسته آموزشی “پابه‌پا” ویژه والدین دارای فرزند تا ۴ سال، پخش موسیقی در مدح امام حسن(ع) با صدای محمد طاهریان و اجرای دو کودک، معرفی مراکز فرهنگی، اجتماعی و ورزشی سازمان در ۵ قسمت و پخش موزیک‌ویدئو کودکان درباره پیشگیری از ابتلا به کرونا را نیز در دستور کار دارد.
  تمیزی رونمایی از بسته های آموزشی کارآفرینی را برنامه خانه جوان در هفته فرهنگی اصفهان دانست و اظهار داشت: انتشار مجموعه آموزشی درباره مهارت گفت‌وشنود در خانواده و مجموعه نظریه‌های انسان سالم با ارائه دکتر اصغر آقایی برنامه‌های بانوسرای آفتاب و رونمایی چهار بسته آموزشی با موضوع سواد رسانه‌ای ازسوی فرهنگسرای تخصصی رسانه از دیگر برنامه های هفته فرهنگی اصفهان است.
  وی با اشاره به برنامه های ورزشی و تفریحی گفت: برگزاری مسابقات شطرنج مجازی میان دو شهر خواهرخوانده سن‌پترزبورگ و اصفهان از سوی اداره ورزش‌های همگانی و محلات و برنامه ترکیبی تلویزیونی “شهر قشنگ” کاری از اداره امور تفریحی سازمان از جمله برنامه های معاونت ورزشی تفریحی در هفته فرهنگی اصفهان است.
  وی بیان کرد: اختتامیه جشنواره کارآوا، رونمایی از نشریه معرفی مادی‌های اصفهان و امضای تفاهم‌نامه با اتحادیه آژانس‌داران اصفهان، برگزاری کارگاه دانش‌افزایی ویژه سمن‌ها با رویکرد افزایش سرمایه اجتماعی در قالب یک وبینار ، افتتاح رادیو تاکسی و رونمایی از ۷۰ عنوان کتاب کودک و نوجوان در حوزه شهروندی و اختتامیه چهارمین مسابقه بزرگ شهروندی با ۵۰۰ برنده، رونمایی از وب‌سایت “اصفهان شهر دوستدار سالمند” و رونمایی از اطلس سلامت شهر اصفهان با رویکرد بررسی وضعیت سلامت جسمانی، روانی و اجتماعی شهر اصفهان و تولید برنامه “زیر سایه اصفهان” با تکنیک سایه‌بازی از جمله برنامه های معاونت اجتماعی و مشارکت های مردمی است.
  تمیزی با اشاره به تدارک ۲۳ عنوان برنامه از سوی ادارات فرهنگی اجتماعی مناطق ۱۵گانه شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: اداره‌کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان نیز در این هفته دو عنوان برنامه تدارک دیده است؛ در این برنامه‌ها از کتاب اصفهان و خواهرخوانده‌هایش و کتاب آداب دیپلماتیک و همچنین تیزر «اصفهان شهری که دوستش دارم» رونمایی می‌شود.
  گفتنی است؛ برنامه‌های هفته فرهنگی اصفهان از سوم تا نهم اردیبهشت ماه در فضای مجازی برگزار می‌شود که علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت esfahanfarhang.ir مراجعه کنند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  لینک کوتاه : https://inhaftemag.com/?p=7382

  برچسب ها

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.