تاریخ : چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 22 May , 2024
4
رئیس شعب خیریه آبشار عاطفه‌ها در استان :

هم اکنون ۴۰۰هزار خانوار نیازمند تحت پوشش خیریه هستند

 • کد خبر : 8685
 • ۱۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳
هم اکنون ۴۰۰هزار خانوار نیازمند تحت پوشش خیریه هستند
این هفته- رئیس شعب خیریه آبشار عاطفه‌ها در استان اصفهان با اشاره به اینکه این خیریه از سال 1380 شروع به فعالیت کرده گفت: این خبریه بیش از دو دهه در راستای خدمت رسانی و محرومیت زدایی به خانواده های نیازمند تلاش داده است.
 • به گزارش مجله خبری این هفته؛ شهره شیرانی ناژوانی در یک مصاحبه مطبوعاتی که جمعی از خبرنگاران حضور داشتند ادامه داد: ۸۳۰ شعبه خیریه آبشار عاطفه ها در کشور فعالیت می کنند و دراصفهان نیز با ۸۰ شعبه به عنوان بزرگترین خیریه در اصفهان به شمار می رود.
  وی از اهدای دو هزار و ۵۰۰سرویس جهیزیه و پنج هزار سبد غذایی به نوعروسان و نیازمندان شعب خیریه آبشار عاطفه‌ها در استان اصفهان خبر داد و بیان داشت: هر سری جهیزیه شامل هشت قلم کالا است و حدود ۱۱ میلیون تومان ارزش دارد.
  وی با بیان اینکه بیش از از میلیون خیر در کشور حامی خیریه آبشار عاطفه‌ها هستند، گفت: در استان اصفهان نیز ۱۰۰هزار نفر از خیرین با ما همکاری می‌کنند. این خیریه با مجوزی که از وزرات کشور دریافت کرد در ۳۲ استان کشور فعالیت می کند، اما آنچه باعث برکت و بزرگی این خیریه شده همراهی هشت هزار نفر از کارکنانی است که ۹۸ درصد آنها بانوان جوان، متخصص و تحصیلکرده ای هستند که به صورت داوطلبانه با دفاتر ما همکاری می کنند و تعداد آنها در استان اصفهان نیز ۵۰۰نفر است.
  رئیس شعب خیریه آبشار عاطفه‌ها در استان افزود: هم اکنون ۴۰۰هزار خانوار نیازمند تحت پوشش خیریه آبشار عاطفه‌ها هستند که در راستای محرومیت زدایی از آنها تلاش می‌شود و در استان اصفهان نیز ۱۵هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش خیریه هستند.
  وی از اهدای دو هزار و ۵۰۰ سرویس جهیزیه و پنج هزار سبد غذایی به نوعروسان و نیازمندان شعب خیریه آبشار عاطفه‌ها در استان اصفهان خبر داد و گفت: تهیه جهیزیه یکی از اقدامات شاخص این خیریه است که طی سه نوبت در سال به خانواده‌های تحت پوشش اهدا می شود.
  شیرانی با بیان اینکه در سال ۹۹ این خیریه عنوان خیریه برتر را در کشور به خود اختصاص داده است اظهار داشت: آبشار عاطفه ها در استان اصفهان قرارگاه رسانه ای کشور را دارد.
  وی تصریح کرد: یکی از علت گسترده بودن شعب خیریه این است که منزلت خانواده‌ها نادیده گرفته نشود و کارکنان خیریه در هر منطقه بتوانند به منزل مددجویان مراجعه کرده و پس از تحقیق، آنها را تحت پوشش قرار دهند.
  رئیس شعب خیریه آبشار عاطفه‌ها در استان اصفهان ادامه داد: در سال گذشته حدود چهار هزار و ۵۰۰ سرویس جهیزیه توزیع کردیم.
  وی گفت: ارزش هر سبد غذایی در هر مرتبه که توزیع می کنیم متفاوت است، اما حداقل و حداکثری که تعیین شده بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان است.
  شیرانی به حمایت خیریه آبشار عاطفه‌ها از خانواده‌های نیازمند از جمله خانواده ایتام، زنان سرپرست خانوار، خانواده‌های بدسرپرست و بی سرپرست و اقشار آسیب دیده اشاره و اضافه کرد: بسیاری از خانواده‌های تحت پوشش خیریه مشکلات معیشتی دارند، گفت: سبدهای غذایی شامل چند قلم مواد غذایی اساسی است که در اختیار این خانواده‌ها قرار می‌گیرد و بخشی از نیازهای آنها را برطرف می‌کند.
  وی یادآور شد: خیریه آبشار عاطفه‌ها در ابتدای کار دفتری در شهر اصفهان ایجاد کرد و بنا بر این بود که به نیازمندان کمک کنیم، اما با وجود اینکه استان اصفهان خیریه های زیادی فعالیت می کنند، تاکید ما بر حمایت از مناطق محروم بود، به طوری که پنج شعبه در شروع کار در شهرستان‌های محروم استان دایر شد و بعد از آن توانستیم در تمام شهرستان‌های استان شعب خیریه راه‌اندازی کرده و بعد از آن در روستاها و کل استان دامنه فعالیت خود را گسترش دادیم.

  شیرانی خاطرنشان کرد: هیچ محدودیتی در کمک رسانی به خانواده‌ها نداریم و تلاش می کنیم از هر کسی به خیریه مراجعه می‌کند حمایت کنیم.
  وی با اشاره به اینکه با مجازی شدن آموزش ها به خاطر همه گیری کرونا دانش آموزان محروم توان خرید گوشی و تبلت نداشتند، گفت: اوایل آبان‌ماه ۹۹حدود پنج هزار تبلت در استان تهیه و به دانش آموزان نیازمند اهدا کردیم. بسیاری از دانش آموزان حتی از تحصیل منصرف شده بودند، اما پس از اهدای تبلت از سوی خیرین توانستند به تحصیل خود ادامه دهند.
  رئیس شعب خیریه آبشار عاطفه‌ها در استان اصفهان با بیان اینکه همه تأکید ما بر کمک به خانواده های مددجو نیست، تصریح کرد: ۱۵ کارگاه در استان اصفهان داریم که به خانواده‌ها فراخوان می کنیم تا در صورت توان مشغول به کار شوند. حدود یک ماه است مجتمع بزرگ کارآفرینی با عنوان سوغات ایران در مشهد راه اندازی شده که ۱۰۰ فروشگاه دارد و در ۲۰۰ متری حرم و در مکانی رایگان تولیدات زنان سرپرست خانوار به فروش می رسد و خوشبختانه ار آن استقبال شده است.
  شیرانی گفت: حدود هزار و ۲۰۰ نفر از زنان سرپرست خانوار سر کار آمده و از گردونه کمک رسانی خیریه آبشار عاطفه‌ها حذف شدند چون هم حقوق و هم بیمه دارند و خوشبختانه چرخ کارگاه‌ها می چرخد.
  وی با بیان اینکه برخی از خانواده‌های تحت پوشش در تأمین هزینه های درمان مشکل دارند، گفت: هزار پزشک متخصص در شهر اصفهان و شهرستان‌ها به صورت افتخاری با خیریه همکاری می کنند، همچنین با چند داروخانه بزرگ در شهر اصفهان قرارداد داریم و با بیمارستان‌ها هم قرارداد داریم و با همدیگر تعامل می کنیم.
  شیرانی خاطرنشان کرد: در همه شهرستان‌ها با کمیته امداد هم افزایی داریم و شعب خیریه در شهرستان ها با آنها قرارداد دارند و در زمینه جهیزیه و اهدای سبدهای غذایی و هزینه های درمانی هماهنگی و تعامل داریم.
  وی با اشاره به بین المللی بودن خیریه آبشار عاطفه‌ها گفت: این خیریه تقریبا دو سال است بین المللی شده و حامیانی در سراسر دنیا دارد، ضمن اینکه برخی بیماران نیاز به درمان در کشورهای خارج از کشور دارند مثل کودکان پروانه‌ای، در این زمینه با کمک خیرین و پزشکان در سراسر دنیا تلاش می‌کنیم از این بیماران حمایت کنیم.
  رئیس شعب خیریه آبشار عاطفه‌ها در استان اصفهان در مورد موازی کاری خیریه ها در اصفهان گفت: جلسه ای در استانداری برگزار شد و در مورد جلوگیری از موازی کاری ها صحبت شد. بسیاری از خیریه ها که مجوز از بخش های مختلف گرفته اند اعلام کرده اند که جلوی این موازی کاری ها را می‌گیرند و ما هم تلاش می کنیم از مددجویان بدون واسطه حمایت کنیم، البته کارتکسی آماده کرده ایم که کمک ها در آن ثبت می شود.
  وی اضافه کرد: استانداری اصفهان نیز سامانه ای راه اندازی کرده که خیریه ها به آن دسترسی دارند، اما تا همه خیریه ها به این سامانه متصل شوند زمان می برد، اگرچه قدم‌هایی برای جلوی این موازی کاری ها گرفته شود.
  شیرانی در پایان گفت: ده مدرسه در طول ۲۰ سال خدمت این خیریه تنها در استان سیستان و بلوچستان ساخته شده است .

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  لینک کوتاه : https://inhaftemag.com/?p=8685

  برچسب ها

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.