تاریخ : پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024
5

شش خواهرخوانده اصفهان با ارسال پیام از برگزاری جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان حمایت کردند

 • کد خبر : 3805
 • ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
شش خواهرخوانده اصفهان با ارسال پیام از برگزاری جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان حمایت کردند
تعدادی از شهرداران شهرهای خواهرخوانده اصفهان با ارسال پیام به سی و سومین جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان، بر لزوم تقویت پیوندهای فرهنگی مشترک خود با اصفهان تاکید کردند و برگزاری این جشنواره را در مسیر فرصت سازی برای آموزش کودکان در شرایط همه گیری کرونا دانستند.
 • به گزارش اینهفته به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، تعدادی از شهرداران شهرهای خواهرخوانده اصفهان از جمله فلورانس ایتالیا، فرایبورگ آلمان، ایسی له مولینو فرانسه، کوالالامپور مالزی، داکار سنگال و بعلبک لبنان، همزمان با جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان پیام‌های ویدیویی و مکتوب خود را به این جشنواره ارسال کردند.
  مارتین هورن، شهردار فرایبورگ به مناسبت افتتاحیه جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان اظهار کرد: همکاری واقعی و دوستی صمیمی میان شهرهای اصفهان در ایران و فرایبورگ در آلمان وجود دارد. به شما بابت برگزاری جشنواره بین‌‍المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان تبریک می‌گویم.
  وی ادامه داد: دو سال پیش و در ۳۴ سالگی به عنوان شهردار این شهر انتخاب شدم و به همین دلیل جوان‌ترین شهردار در کل آلمان محسوب می‌شوم. معتقدم این جشنواره به دلیل تمرکز بر کودکان و نوجوانان یک فرصت عالی است چراکه کودکان و نوجوانان به آینده ما تعلق دارند و در عین حال، متعلق به زمان کنون ما نیز هستند بنابراین ما باید این دو گروه را در کانون توجه و تمرکز تمامی جامعه را قرار دهیم.
  شهردار فرایبورگ گفت: در این جشنواره دو فیلم آلمانی نیز حضور دارد و با احترام از جانب دوستان شما در فرایبورگ امیدوارم در این شش روز از فیلم‌های متنوع و مختلف لذت ببرید، سرگرم باشید، سالم بمانید و مراقب خود باشید. مشتاق اولین بازدید خود از اصفهان هستم.

  شهردار ایسی له مولینو: برقراری همکاری های چند وجهی اصفهان و ایسی له مولینو

  همچنین آندره سانتینی، شهردار شهر ایسی له مولینو فرانسه پیام تبریک خود را به جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان ارسال کرد و حفظ چنین رویدادی را ضروری دانست.
  وی در خصوص برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان اظهار کرد: تفاهم نامه دوستی شهری ایسی در سال ۲۰۱۸ با محله جلفای اصفهان امضا شده است. من علاقه شخصی و بسیار ویژه ای به تمدن ایرانی دارم و همین امر موجب شد تا دولت محلی ما دانش ساکنین این شهر در خصوص فرهنگ ایرانی را ارتقا دهد.
  شهردار شهر ایسی له مولینو فرانسه ادامه داد: کشور شما فرهنگ سحر آمیز هزار ساله‌اش، جشن نوروز یا شعر و موسیقی ایرانی همواره در کانون توجه ایسی‌له‌مولینو قرارداشته است. همان‌گونه که ایران باستان با ظرافت و غنای ادبیات، موسیقی، معماری و فلسفه اش مردمان فرانسه را مجذوب خود ساخته است. به علاقه زیاد ایرانی‌ها نیز به فرهنگ فرانسه آگاه هستم و معتقدم که تبادلات فرهنگی ضروری است چراکه موجب درک متقابل بهتر می‌شود و صلح را به دنبال دارد.
  آندره سانتینی تصریح کرد: با برقراری دوستی رسمی ما در سال ۲۰۱۸، ایسی‌له‌مولینو و اصفهان به نخستین دولت های محلی ایران و فرانسه تبدیل شده‌اند که به همکاری با یکدیگر مبادرت ورزیده اند و پیوندهای تاریخی میان دو کشور را مجسم ساختند. قرار است همکاری ما چند وجهی باشد تا شهروندان هر دو طرف از آن منتفع شوند.
  وی با حیاتی دانستن حفظ چنین رویداری برای کودکان و نوجوانان گفت: بابت برگزاری سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان در این شرایط بهداشتی به شما تبریک بگویم. آنها آینده ما هستند و به همین دلیل ما موظف هستیم حداکثر فرصت‌ها را در اختیار آن‌ها قرار دهیم تا به شهروندان ماهر و فاضل بدل شوند. اصفهان و ایسی‌له‌مولینو هر دو، شهرهای دوستدار کودک یونیسف هستند و این نشان از این دارد که هم آموزش و هم محیط زندگی کودکان اولویت ما است.
  شهردار شهر ایسی له مولینو فرانسه اضافه کرد: شرایط کنونی جهان نگرانی فراوانی به خصوص برای این گروه به همراه داشته است است. همه‌گیری کووید ۱۹ فرآیند آموزش، زندگی عزیزان آن‌ها و شرایط زندگی بهداشت روانی آ‌ها را تحت تاثیر قرار داده است. برگزاری این جشنواره شبیه آن است که به آنها استراحت مکس و قدرت اکسیژن بدهیم. به همین دلیل است که می خواهم صمیمانه قدردان شما بابت برگزاری این جشنواره باشم
  وی عنوان کرد: در این جشنواره چهار فیلم فرانسوی نیز حضور دارد که مایه خرسندی من است. امیدوارم این فیلم‌ها مورد پسند کودکان و نوجوانان اصفهان باشد و کنجکاوی آنها را درباره کشور و فرهنگ ما برانگیزد. بیایید با یکدیگر همکاری کنیم چراکه گشایش فرهنگی و روشنفکری هرگز نمی‌میرد و دوستی ایرانی – فرانسوی تا همیشه برقرار می‌ماند.

  شهردار کوالالامپور: اهمیت تقویت پیوندهای اصفهان و داکار از طریق همکاری فرهنگی

  داتوک حاج مهدی بینچه نگاه شهردار شهر کوالالامپور مالزی نیز در خصوص برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان اظهار کرد: باید از طرف مالزی به دست اندرکارانی که چنین فرصتی را برای ما فراهم آوردند، قدردانی کنم. کوالالامپور و اصفهان سابقه دیرینه ای در همکاری‌های موفق دارند و از سال ۱۹۹۳ تاکنون با یکدیگر خواهرخوانده هستند.
  وی ادامه داد: ما به عنوان شهرهای خواهرخوانده، متقابلا بر اهمیت شکوفایی و تقویت پیوندمان از طریق همکاری به ویژه در حوزه‌های فرهنگی مان اذعان داریم. زمانیکه به تبادلات تجربیات فرهنگی بپردازیم، افق های پیش روی خود را گسترش می‌دهیم و فرصت دیدن جهان از دریچه های متفاوت را به یکدیگر تقدیم می‌کنیم.
  شهردار شهر کوالالامپور تصریح کرد: تعداد قابل توجهی از فیلم‌های خارجی در سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان ۲۰۲۰ شرکت کرده‌اند که بابت این موضوع بسیار خرسند هستم. به دلیل همه‌گیری کووید ۱۹ بسیاری از کودکان دچار وقفه در فرآیند آموزش شدند و بر ما ضروری است که به واسطه هنر آنها را حمایت و یاری کنیم.
  وی اضافه کرد: تربیت کودکان و نوجوانان نه تنها تاثیر مثبت بر آن‌ها دارد بلکه نقش اساسی نیز در بهبود جوامع آن‌ها و توسعه آینده جمعی ما ایفا خواهد کرد. جوانان، آینده سازان هستند و یکبار دیگر مایلم به پاس زنده نگهداشتن جشنواره در این دوران سخت به برگزارکنندگان این رویداد تبریک عرض کنم. ما مشتاق ادامه همکاری ها با اصفهان شهر خواهرخوانده‌مان هستیم.

  شهردار بعلبک: شرکت استعدادهای جوان بعلبکی در جشنواره کودک

  فواد بالوک، شهردار بعلبک لبنان در خصوص برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان اظهار کرد: برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان که جمعی از استعدادهای جوان و مشتاق در حوزه فیلم‌سازی و مستندسازی را گردهم می‌آورد، مایه خرسندی است.
  وی ادامه داد: پیوندهای دوستانه و صمیمانه میان لبنان و ایران به طور کلی و میان بعلبک و اصفهان به طور خاص، محکم و دیرینه است. ایران همواره در کنار لبنان خواه در سطح شهر بعلبک، خواه در سطح منطقه بِقاع یا در سطح کشور بوده و آن را حمایت کرده است و امروز با شرکت استعدادهای جوان بعلبکی در جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان که برای همه آن‌ها آرزوی موفقیت دارم، این دوستی ادامه پیدا کرده است.
  شهردار بعلبک گفت: به عنوان شهردار بعلبک بار دیگر بر اهمیت این دوستی میان اصفهان و بعلبک تاکید و آرزو دارم که مودت میان هر دو ملت ریشه‌دار باقی بماند. مصون ماندن ایران و لبنان از گزند را از خداوند مسالت دارم و ضمن تبریک بابت برگزاری این جشنواره، آرزوی موفقیت برای همه شرکت‌کنندگان این جشنواره دارم.
  شهردار داکار: همکاری اصفهان و داکار ریشه در پیوندهای فرهنگی دارد
  سوهام ال واردینی، شهردار شهر داکار سنگال در خصوص برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان اظهار کرد: بابت برگزاری آنلاین سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان توسط اصفهان به شما تبریک عرض کنم و خرسندم که داکار نیز با این ابتکار فوق‌العاده همراه است. این جشنواره برای من یک جنبه کاملا نمادین دارد زیرا مختص کودکان و نوجوانانی است که بزرگترین ثروت سرزمین های ما هستند.
  وی ادامه داد: شما با دعوت از شهردار داکار برای حضور در این جشنواره بزرگ روابط عالی موجود میان دو کشور را بیش از پیش تقویت کردید. در واقع جمهوری اسلامی ایران و جمهوری سنگال دو کشور برادر هستند که سال‌ها روابط همکاری را برگزیده و در طول زمان به تقویت آن مبادرت کرده اند.
  شهردار شهر داکار سنگال تصریح کرد: این همکاری مثال زدنی بیش از هر چیز ریشه در پیوندهای فرهنگی دارد. ما در خصوص تعهد و آمادگی خود را برای احیای توافق همکاری میان اصفهان و داکار به شما اطمینان خاطر می‌دهیم تا توسعه پایدار، یکپارچه و تمرکززدا را از طریق تبادل راهکارها و تخصص‌های خود حول چالش‌های شهری ترویج کنیم.
  وی در ادامه عنوان کرد: علاوه بر این چنین چشم اندازهای پر ثمری که به روی همکاری های ما گشوده شده است، نشانه‌ای از امید برای مردمان ما است. بنده برای تحقق این آرزوی بزرگ روی همکاری ارزشمند شما حساب می کنم بنابراین اطمینان داشته باشید که مجموعه شورای شهر داکار شهرداران برای جشن سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و صمیم‌قلب در کنار شما هستند و برای حمایت از کودکان آرزوی موفقیت دارند.
  شهردار فلورانس: هدف جشنواره کودک نزدیک کردن کودکان و نوجوانان به فرهنگ و هنر است
  داریو ناردِلا، شهردار فلورانس ایتالیا نیز گفت: اطمینان دارم که این جشنواره تنها یک موفقیت فردی نیست بلکه فرصتی برای سرگرمی و فرار از این دوران حساس است.

  وی ادامه داد: جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان برای من افتخار بزرگی است و این جشنواره معتبر و پرآوازه‌ی فیلم هر ساله با همکاری سازمان سینمایی، بنیاد سینمایی فارابی و شهرداری اصفهان در شهر تاریخی اصفهان برگزار می‌شود.
  شهردار فلورانس ادامه داد: امسال، به دلیل شیوع ویروس کرونا، این جشنواره به صورت مجازی برگزار می‌شود. از این رو به برگزارکنندگان آن به خاطر تعهد و تلاششان برای برپا داشتن این جشنواره که در آن تعداد بسیار زیادی از فیلم‌های کوتاه و پویانمایی از سراسر جهان به نمایش گذاشته خواهد شد و روزانه کارگاه‌ها، همایش‌ها و سخنرانی‌هایی توسط هنرمندان و فیلمسازان نامور ایرانی و جهانی برگزار خواهد شد، تبریک می‌گویم.
  وی افزود: این جشنواره بین‌المللی که به کودکان و نوجوانان اختصاص دارد فرصتی برای از سر گرفتن روابط دوستانه و همکاری میان دو شهر تاریخی فلورانس و اصفهان که از سال ۱۳۷۷ خواهرخوانده بوده‌اند، فراهم می‌سازد.
  داریو ناردِلا گفت: سابقه‌ روابط بین‌المللی ما براساس یک مسیر مشترک و تشابهات فراوان شکل گرفته و تقویت شده است؛ هر دو شهر خواهرخوانده ما دارای مراکز مهم فرهنگی و برخوردار از آموزش و دانشگاه‌های با قدمت هستند. در سایه توجه زیاد به جوانان و نوآوری و توسعه اقتصادی و اجتماعی، هر دو شهر ما در حوزه سیاست‌های فرهنگی و میراثی که دارایی و سرمایه نسل آینده ما محسوب می‌شوند، سرمایه‌گذاری کرده‌اند.
  وی اظهار کرد: هر دو شهر گذشته‌ای درخشان دارند که این مزیت مانند هر مزیت دیگری این مسئولیت را به همراه دارد که باید برای ساختن حال و آیندهای بهتر سخت تلاش کنیم.
  شهردار فلورانس ادامه داد: ما مسئولیم تا میراثمان را با یک سرمایه‌گذاری پربار برای نسل آینده و معیارهای زندگی بهتر برای جوامع‌مان به آیندگان منتقل کنیم. بنابراین، اطمینان دارم که سینما و جشنواره‌های فیلم می‌توانند وسیله‌ای موثر و قدرتمند در روایت‌گری برای اهداف اجتماعی و غنای فرهنگی به ویژه برای نسل جوان محسوب شوند.
  وی عنوان کرد: تمرکز و هدف این جشنواره بین‌المللی فیلم نزدیک کردن کودکان و نوجوانان به فرهنگ، هنر، ارزش‌های قومی، تقویت عزت‌نفس، مسئولیت اجتماعی، اهمیت دادن به طبیعت و همچنین آگاهی‌افزایی در خصوص مشکلاتی است که نسل جوان در آینده با آن مواجه خواهند بود.
  داریو ناردِلا افزود: مایلم خاطرنشان کنم که در این دوران همه‌گیری، بیشترین صدمات فیزیکی و تحصیلی متوجه کودکان خواهد بود و اطمینان دارم که این جشنواره تنها یک موفقیت فردی نیست بلکه فرصتی برای سرگرمی و فرار از این دوران حساس است. از طرف شهر فلورانس بابت فراهم آوردن این فرصت برای تجدید روابطمان از شما سپاسگزار، و معتقدم که سیاست‌های فرهنگی مقدمات صلح و ثبات هستند و گفتمان میان شهرها و دولت‌های محلی قطعا موثرترین راه برای دستیابی به این هداف است. برای جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان بهترین دستاوردها را آرزو می کنم.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  لینک کوتاه : https://inhaftemag.com/?p=3805

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.