تاریخ : چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 22 May , 2024
4
شهردار اصفهان خبر داد:

تکمیل و افتتاح بیش از ۲۴۰ پروژه عمرانی در سال ۹۹

 • کد خبر : 6933
 • ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۵
تکمیل و افتتاح بیش از ۲۴۰ پروژه عمرانی در سال ۹۹
شهردار اصفهان گفت: در سال 99 بیش از 240 پروژه عمرانی شامل 20 پروژه شاخص شهری، 190 پروژه منطقه ای و سایر و 31 طرح مهم مناطق تکمیل شد یا در مرحله بهره برداری قرار گرفت.
 • به گزارش مجله خبری این هفته؛ به نقل از اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی با حضور در یکصد و شصت و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به عملکرد سال ۹۹ شهرداری اصفهان اظهار کرد: در سال گذشته شهرداری به خاطر شیوع بیماری کرونا تحت فشار قرار گرفت اما با انتخاب مدل های جدید علی رغم همه سختی ها، سالی پر از کار و تلاش را پشت سر گذاشتیم.
  وی ادامه داد: در حوزه خریدهای خارجی هم نیاز به تجهیزاتی داشتیم که تحریم ها در این بخش هم کار ما را با دشواری همراه کرد. با همه این دشواری ها سال ۹۹ درخشان ترین سال برای مدیریت شهری اصفهان بود.

  *افزایش ۱۹ درصدی صدور پروانه های ساختمانی در سال ۹۹

  وی با بیان اینکه در سال ۹۹ با افزایش ۲۳ درصدی زیربنای ساخت و ساز در شهر اصفهان روبرو بودیم که این موضوع نشان از افزایش صدور پروانه ساختمانی و تسریع کارها دارد، افزود: افزایش ۱۹ درصدی صدور پروانه های ساختمانی در سال ۹۹ نشان از رضایت مردم از روند کار دارد زیرا زمان صدور کاهش قابل توجهی داشته است.
  نوروزی افزود: همچنین دریافت نشان کاندیداتوری شهر دوستدار کودک از دیگر موفقیت های شهرداری در حوزه معاونت شهرسازی و معماری بوده است.

  *۱۵ کیلومتر پیاده راه سازی در بافت فرسوده و تاریخی

  وی با اشاره به اینکه تدوین کتاب هایی در حوزه شهرسازی و تحول در کمیسیون ماده ۱۰۰ برای جلوگیری از تخلفات و همچنین الکترونیک کردن خدمات شهرسازی از دیگر دستاوردهای معاونت شهرسازی شهرداری در سال ۹۹ است، اظهار کرد: از سال ۹۶ تاکنون ۱۵ کیلومتر پیاده راه سازی در بافت فرسوده و تاریخی، معادل ۱۲۴ هزار مترمربع، صورت گرفته است.
  وی با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگی – اجتماعی نیز تدوین ۷۰ کتاب کودک و نوجوان، ۳۰ عنوان کتاب در موضوع رفتار، دانش و پژوهش شهروندی و ۱۴ جلد فرهنگ نامه شهروندی انجام شده است، گفت: در سال ۹۹ طرح کلاس شهر مورد تایید وزارت آموزش و پرورش قرار گرفت به طوریکه کتاب های کلاس شهر در مقطع اول و ششم تحصیلی تدریس می شود که این یک موفقیت بزرگ است چراکه این طرح از اصفهان کلید خورد.

  *تدوین ۵ کتاب و ۱۰ فیلم به ۱۰ زبان زنده دنیا برای معرفی اصفهان

  نوروزی بیان کرد: اجرای یکصد کارگاه آموزش شهروندی، ۱۶۷ برنامه ویژه کودکان در راستای اهداف شهر دوستدار کودک، یکصد عنوان برنامه با رویکرد شهر دوستدار سالمند، تشکیل دبیرخانه شهر دوستدار سالمند، شرکت در دو نمایشگاه بین المللی صنایع دستی در چین بدون حضور نفرات از شهرداری و با کمک سمن ها و کنشگران فرهنگی ایران در چین و تدوین ۵ کتاب و ۱۰ فیلم به ۱۰ زبان زنده دنیا در حوزه گردشگری از دستاوردهای حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری در سال ۹۹ بوده است.
  وی به دستاوردهای حوزه معاونت برنامه ریزی شهرداری اصفهان اشاره و تصریح کرد: در سال ۹۹ حدود ۱۵۰ نفر از کارکنان شهرداری اصفهان بازنشسته شدند اما جایگزینی برای آنها انتخاب نکردیم که این به معنای چابک سازی سیستم است.
  شهردار اصفهان افزود: اصلاح ساختار حقوق و دستمزد، تبدیل هشت قرارداد در شهرداری به دو قرارداد برای کاهش تبعیض بین کارکنان، تهیه، تدوین و تصویب برنامه ۱۴۰۵، تهیه و تدوین آمارنامه شهر اصفهان با رویکرد متفاوت، آغاز روند اصلاح ساختار سازمانی شهرداری اصفهان و ارسال به وزارت کشور برای تایید و تدوین بودجه ۱۴۰۰ مبتنی بر یکپارچه سازی و … بخش دیگری از دستاوردهای حوزه معاونت برنامه ریزی شهرداری در سال گذشته است.
  وی ادامه داد: همچنین در راستای عملکرد سال گذشته، تهیه و تدوین طرح جامع شهر اصفهان در مراحل نهایی است.

  شهرداری اصفهان

  *هوشمندسازی بیش از یکصد خدمت شهری

  نوروزی با اشاره به اینکه ارائه بالغ بر یکصد خدمت الکترونیکی از طریق میز خدمت شهرداری در مسیر هوشمندسازی شهر اجرایی شده است، گفت: انعقاد قرارداد ۹۰ میلیارد تومانی برای اجرای سیستم هوشمندسازی در اتوبوس ها (AVL و AFC) در سال گذشته صورت گرفت که به زودی به نتیجه می رسد.
  وی بیان کرد: دریافت تندیس از جشنواره پژوهش شهری، دریافت جایزه ملی ۴ ستاره تعالی سازمانی و ساخت محل جدید تعاونی کارکنان شهرداری با پیشرفت ۹۰ درصدی که پیشنهاد می کنیم به نام مرحوم افروزی، مدیرکل املاک شهرداری، نامگذاری شود، از دیگر اقدامات شهرداری در حوزه ارتقای سازمانی و پرسنلی بود.
  شهردار اصفهان با بیان اینکه برای توجه به سلامت کارکنان شهرداری سال گذشته طرح چکاپ برای ۸۰ درصد افراد اجرا شد، گفت: افزایش ۴ برابری سرانه کمک های رفاهی به کارکنان طی ۴ سال گذشته از دیگر اقدامات در این حوزه بوده است.

  *ترک تشریفات در شهرداری از ۱۷ درصد به یک درصد کاهش یافت

  وی با اشاره به دستاوردهای شهرداری در حوزه عمرانی با افتتاح پل آفتاب، خیابان های آسمان و تابان، سالن گلستان شهدا و یکی از پل های پروژه شهید سلیمانی در پایان سال اظهار کرد: در سال ۹۵ حدود ۱۷ درصد از قراردادهای شهرداری با ترک تشریفات انجام می شد، در سال ۹۶ این میزان به هفت درصد رسید، در سال ۹۷ به سه درصد کاهش یافت و در سال ۹۸ و ۹۹ به ترتیب با سه و یک درصد ترک تشریفات منعقد شد که به معنای افزایش انضباط مالی است.
  نوروزی اعتبارات عمرانی سال ۹۹ شهرداری اصفهان را ۴ هزار و ۶۸۵ میلیارد تومان عنوان و تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرداری اصفهان برنامه سنجش پذیر را به شورای اسلامی شهر تقدیم کرده بود، طرح های عمرانی نیز براساس دسته بندی و اولویت در مرحله اجرا قرار گرفت تا قابلیت سنجش برای آنها وجود داشته باشد.
  وی با اشاره به اینکه ۲۰ پروژه شاخص شهری افتتاح شده یا در آستانه افتتاح است، اظهار کرد: پروژه های منطقه ای و سایر در سال گذشته به ۱۹۰ و طرح های مهم مناطق به ۳۱ مورد رسید به طوریکه در سال ۹۹ بیش از ۲۴۰ پروژه عمرانی تکمیل یا در مرحله افتتاح قرار گرفت.

  *طرح های شاخص شهری اصفهان یک قدم تا بهره برداری

  شهردار اصفهان افزود: سالن اجلاس سران به عنوان یکی از طرح های شاخص شهری تاکنون با پیشرفت بیش از ۹۶ درصدی روبرو بوده است.
  وی بیان کرد: میدان شهدای هسته ای نیز در آستانه افتتاح است و سه خیابان زاینده رود، مشتاق و ارغوانیه به آن متصل خواهد شد. علاوه بر این تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی، سالن اجلاس سران، خط انتقال پساب تصفیه خانه شمال شهر اصفهان و … از دیگر طرح های در آستانه افتتاح شهرداری است.
  وی به اقدامات مدیریت شهری برای توسعه روابط بین المللی شهر اصفهان اشاره کرد و گفت: اجرای سی و سومین دوره جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان در شرایط کرونایی به صورت مجازی، از سرگیری روابط دیپلماتیک با شهرهای خواهرخوانده، گفت و گو با سفرا و شهرداران شهرهای خواهرخوانده، طرح ابتکاری شهروند دیپلمات و تکمیل فرآیند پیوند خواهرخواندگی با شهر حیدرآباد هند از دستاوردهای این حوزه در سال گذشته بود.

  شهرداری اصفهان

  *پوشش ایستگاه های آتش نشانی اصفهان به ۷۰ درصد رسید

  شهردار اصفهان به انعقاد قرارداد بازسازی ۷۰۰ دستگاه اتوبوس اشاره و اظهار کرد: خرید ۸۹ دستگاه اتوبوس جدید، تمهید برای افزودن ۲۰ اتوبوس جدید دیگر به ناوگان حمل و نقل شهری، توسعه ۸۴ کیلومتری خطوط بی آر تی و افزایش مسیرهای دوچرخه سواری شهر به ۷۶ کیلومتر از دیگر دستاوردهای شهرداری در بخش حمل و نقل عمومی است.
  وی با بیان اینکه سامانه ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز از ۴۱ دستگاه در سال ۹۶ به ۶۱ دستگاه در سال ۹۹ رسیده است، افزود: همچنین سامانه های ثبت تخلف سرعت از ۶۴ مورد به ۱۰۳ سامانه و دوربین های نظارت تصویری از ۱۸۷ مورد به ۴۳۷ دوربین افزایش یافته است. همچنین در سال گذشته سامانه مدیریت هوشمند پارک حاشیه ای در شهر اصفهان راه اندازی شد.
  نوروزی با اشاره به اینکه در حوزه خدمات شهری اقدامات موثری در سال گذشته در شهر اجرا شد، گفت: افزایش سرویس های بهداشتی از ۲۹۲ مورد به ۳۹۴ سرویس بهداشتی، دستیابی به ۱۹ میلیون مترمکعب پساب برای آبیاری فضای سبز، آبیاری ۱۵ درصد از فضای سبز شهر با تصفیه ثانویه پساب، ساخت ۵ نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۵۵۰ کیلووات ساعت، کاهش زمان رسیدن به حادثه از سوی آتش نشانی از ۲۶۴ ثانیه به ۲۳۰ ثانیه در سال ۹۹ و افزایش سطح پوشش ایستگاه های آتش نشانی به ۷۰ درصد بخش از موفقیت های شهرداری در حوزه خدمات شهری است.
  وی سرانه فضای سبز در سال ۹۹ برای شهروندان اصفهانی را ۲۸٫۰۲ مترمربع عنوان و اظهار کرد: در چهار سال گذشته ۳۰۰ هکتار به فضای سبز شهر اصفهان افزوده شد.
  شهردار اصفهان بیان کرد: از بدو ورود به شهرداری انقلاب اخلاقی را در کنار انقلاب عمرانی مدنظر قرار دادیم تا رعایت موازین اخلاقی که جزو حقوق شهروندان است، نادیده گرفته نشود.
  وی افزود: در این چهار سال مدیران شهری سعی کردند به گونه ای حرکت کنند که استوانه های ادب و اخلاق تحکیم تا جاذبه برای جوانان ایجاد شود چراکه هیچ چیزی مهم تر از رعایت اخلاق انسانی و اسلامی نیست.
  نوروزی در پایان اظهار کرد: همه دستاوردهای حوزه عمرانی، خدمات شهری، فرهنگی و سایر حوزه در اثر رعایت انضباط مالی در شهرداری بوده است.

  *مدیریت شهری با شهدا و علما بیگانه نبوده و نیست

  همچنین در این جلسه، علیرضا نصر اصفهانی با اشاره به اینکه تیم فعلی مدیریت شهری در اصفهان همواره پایبند به ارزش ها، شهدا و ارتباط با علما بوده است، اظهار کرد: این تیم با صلابت و اقتدار ماموریت های خود را به پیش برده است و عده ای سعی نکنند که مدیران فعلی شهرداری را بیگانه با شهدا و علما نشان دهند چراکه بعد از ۴۰ سال حضور این مدیران در صحنه های مختلف انقلاب، این موضوع ثابت شده و این عناوین شایسته چنین افرادی نیست.
  وی ادامه داد: مدیران شهری همراهی خود را با انقلاب به اثبات رسانده اند.
  وی افزود: باید در آستانه انتخابات مراقبت کنیم، مدیریت شهری به مسائل مرتبط با انتخابات پیش رو ورود نداشته باشد. همچنین وقت اداری کارکنان و اموال بیت المال دستخوش مسائل سیاسی قرار نگیرد.
  رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه در بودجه ۱۴۰۰ شهرداری تدبیری برای محلات کمتربرخوردار اندیشیده شده است، اظهار کرد: در این بودجه ۱۲۰ میلیارد تومان برای توجه به محلات در نظر گرفته شده است و ۵ درصد از بودجه عمرانی مناطق برخوردار نیز باید به این موضوع اختصاص داده شود تا در راستای عدالت فضایی گام برداشته شود.
  وی با قدردانی از اقدامات شهرداری در آماده سازی و زیباسازی شهر برای استقبال از سال ۱۴۰۰ گفت: مدیریت شهری اصفهان سال گذشته را با سربلندی و عزت به پایان رساند و این مهم در اثر کوشش های مدیران و کارکنان برای اجرای طرح های خرد و کلان بود.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  لینک کوتاه : https://inhaftemag.com/?p=6933

  برچسب ها

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.