تاریخ : یکشنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۱ 4 جماد أول 1444 Sunday, 27 November , 2022
0

ماکان آریا پارسا کلاهبردارهای فضای آموزشی را یکی از موانع موفقیت فردی می داند

 • کد خبر : 9538
 • 29 تیر 1401 - 12:21
ماکان آریا پارسا کلاهبردارهای فضای آموزشی را یکی از موانع موفقیت فردی می داند

ماکان آریا پارسا در رابطه با موانع موفقیت فردی به موارد و موضوعات بسیار مهمی اشاره می کند. در این رابطه اشاره می کنند که دنیای پیرامون موانع بسیاری را بر سر راه شما قرار خواهد داد، اما هیچ یک به بزرگی موانعی نیستند که شما برای خود می سازید. با توجه به گزارش های […]

 • ماکان آریا پارسا در رابطه با موانع موفقیت فردی به موارد و موضوعات بسیار مهمی اشاره می کند. در این رابطه اشاره می کنند که دنیای پیرامون موانع بسیاری را بر سر راه شما قرار خواهد داد، اما هیچ یک به بزرگی موانعی نیستند که شما برای خود می سازید.

  با توجه به گزارش های دریافتی می توان گفت که خود تخریبی موفقیت فردی هنگامی اتفاق می افتد که ذهن منطقی و آگاه شما با ضمیر ناخودآگاه شما در تضاد باشد. در واقع می توان منشا اصلی موانع موفقیت فردی را در این صدای انتقادی درونی جستجو کرد. این صدا می تواند شما را عقب نگه داشته و تلاش های شما را برای رسیدن به موفقیت بی ثمر نشان دهد.

  این تلاش و فعالیت درونی که بر خلاف شما عمل می کند. در حقیقت یک مکانیسم دفاعی برای جلوگیری از تحمل درد و ممانعت از مقابله با ترس می باشد. این مورد باعث می شود تا در نهایت شما با محدود کردن خود در یک گوشه امن از چالش ها و موارد بسیار زیادی کوتاه آمده و از اهداف و رویا های خود چشم پوشی کنید.

  دکتر ماکان آریا پارسا از کارآفرینان نمونه ایرانی می­باشد که نکات بسیار زیادی را به عنوان اصلی ترین موانع موفقیت فردی مشخص کرده است. در ادامه این موانع و مشکلات را برای شما معرفی خواهیم کرد.

  برای آشنایی بیشتر با شخصیت دکتر آریا پارسا لطفا فایل صوتی زیر را با دقت گوش نمایید.

  کلاهبردارهای فضای آموزشی یکی از موانع موفقیت فردی از دید دکتر ماکان آریا پارسا

  قبل از بررسی مواردی که در درون انسان است و از موفقیت وی جلوگیری می کند، دکتر آریا پارسا ابتدا به موانع بیرونی موفقیت می پردازد. ایشان معتقد هستند که فضای آلوده ای که کلاهبردارهای آموزشی در جامعه به وجود آورده اند، انگیزه و نشاط را از افراد برای رسیدن به رشد و پیشرفت می گیرد. در واقعیت این مجموعه ها با شعارهایی تبلیغاتی و توخالی آرزوی کسب رتبه های برتر کنکور یا کسب شغل با کیفیت با مهارت آموزی را وعده می دهند. افرادی که از چنین آموزش های بی کیفیتی استفاده می کنند، بعد از مدتی متوجه می شوند که دوره های خریداری شده هیچ فایده ای نداشته است. این موضوع سبب می شود در فرد سوظنی فزاینده نسبت به همه کسب و کارهای حوزه آموزش مجازی و حضوری شکل بگیرد. در چنین فضایی فرد تصور می کند که تمام موسسات آموزشی موجود کلاهبردار بوده و همه آن ها برای رسیدن به منافع شخصی خود اقدام به فریب افراد می کنند. از نظر ماکان آریا پارسا چنین کلاهبردار هایی انگیزه و اشتیاق رشد و پیشرفت را در افراد می کشند. چرا که فرد با توجه به نتیجه نامطلوبی که از دوره آموزشی خریداری شده دریافت کرده دیگر قصد ندارد برای یادگیری و پیشرفت خود هزینه ای بپردازد.

  دکتر آریا پارسا ضمن شماتت افرادی که با کلاهبرداری سعی می کنند با پر پول کردن جیب های خود یاس و نامیدی را در جامعه ایجاد کنند، به افرادی که به دنبال یادگیری مهارت ها و یا مباحث آموزشی دانشگاهی یا غیر دانشگاهی هستند، توصیه می کنند که حتما قبل از خرید یک دوره آموزشی حضوری یا مجازی در رابطه با اعتبار موسسه آموزشی منتشر کننده تحقیق کنند. همچنین در صورت امکان نظرات افرادی که قبلا دوره های آموزشی مذکور را خریداری کرده اند جویا شوند.

  ایشان ضمن ابراز امیدواری نسبت به دستگیری هر چه سریعتر شیادان و کلاهبرداران حوزه آموزش و پرورش، از کسانی که تا کنون مورد کلاهبرداری چنین موسساتی قرار گرفته اند تقاضا می کند که با پیگیری شکایات خود از طریق مراجع قضایی به پاکسازی چنین فضای آلوده ای در کسب و کارها کمک نمایند.

  کلاهبرداران کسب و کارهای آموزشی و موانعی که ایجاد می کنند

   

  ترس از شکست مهمترین عامل بازدارنده برای رسیدن به موفقیت فردی

  ماکان آریا پارسا در یک گفتار کلی بیان می کند که اغلب افراد زمانی که کلمه شکست را می شنوند، در خود یک حس منفی را تداعی می کنند. این موضوع باعث می شود تا پایانی را برای تمامی تلاش های خود در نظر بگیرند. ترس از شکست منجر به منفی گرایی شده و می تواند بسیار بیشتر باعث کاهش عزت نفس شود. با توجه به این موارد افراد از انجام اقدامات مختلف ترسیده و به سمتی اشتباه قدم بر می­دارند.

  این نوع از طرز فکر باید تغییر کند تا افراد بتوانند به راحتی به موفقیت برسند. در این مسیر، شکست می تواند یک عمل با ارزش باشد. شکست می تواند به عنوان یک پله حیاتی شناخته شده برای رسیدن به موفقیت باشد. دکتر ماکان آریا پارسا می گوید که شکست گواه قطعی و حتمی است که شما با توجه به آن تلاش خود را بیشتر و بیشتر می کنید. این تلاش باعث می شود تا برای رسیدن به اهداف خود اقدامات لازم را انجام دهید.

  اگر چندین بار شکست بخورید قطعا درس های بسیار ارزشمندی را دریافت خواهید کرد که باعث بالا رفتن تجربه شما در مسیر موفقیت خواهد شد. شما می توانید قوی شده و با آمادگی بسیار بیشتر و بهتری به سراغ موقعیت های سخت بروید. زمانی که چیزی در ابتدای راه کار نکرد شما باید با انگیزه بیشتر و بهتر برای رسیدن به موفقیت تلاش کنید.

   

  بهانه جویی در راه رسیدن به موفقیت یک سد می باشد

  دکتر ماکان آریا پارسا خود موسس مرکز آموزش مجازی پارس می باشد. او در این مورد اشاره می کند که: “اغلب افراد به جای اینکه برای رسیدن به اهداف و موفقیت های فردی تلاش کنند و اقدامات لازم را انجام دهند، در ابتدای راه خود را درگیر بهانه های مختلف کرده و از اهداف خود دور می شوند.”

  این چنین بهانه هایی برای رسیدن به انواع موفقیت های فردی مناسب نمی باشند. شما باید علاقه داشته باشید که از محدوده راحت خود خارج شده و دست به اقدام عملی بزنید. در این مسیر باید خود را به چالش کشیده و در هر حالتی با مثبت اندیشی به پیش روید. در هر حالتی باید ایمان داشته و ریسک پذیر باشید. این موارد و نکات می تواند به شما در رسیدن به موفقیت های بزرگ کمک کند.

  کمال گرایی یک مانع بسیار بزرگ که می­تواند تا ابد جلوی شما را برای رسیدن به موفقیت بگیرد

  دکتر ماکان آریا پارسا در این زمینه می گوید که همه ما ممکن است در برخی از موارد دچار اشتباهات مختلف شویم. عدم پذیرش اشتباهات می تواند باعث شود، فرد حریص شده و قدردان نباشد. داشتن آرزوی یک مسیر ایده آل و بدون اشتباه می تواند باعث شود تا به سادگی از مسیر موفقیت خارج شوید.

  باید قبول کنید که مواردی وجود دارند که به هیچ وجه طبق برنامه ریزی شما پیش نمی روند. همه موارد نمی توانند همیشه به خوبی پیش روند. همیشه ممکن است که خطاها و کاستی هایی وجود داشته باشد. در تمامی این کاستی ها درس هایی وجود دارد. شما می توانید از آن ها در مسیر موفقیت فردی خود به بهترین صورت استفاده کنید.

   

  سوالات متداول

  ۱- موانع موفقیت فردی چیست؟

  همه‌ی ما در دام عادات منفی، دیدگاه‌های ناکارامد و سرگرمی‌های بی‌فایده افتاده‌ایم. زمان آن رسیده است که بررسی کنیم چه چیزهای ما را باز می‌دارد که از همه‌ی توان‌مان استفاده کنیم. متن مقاله شما را در پیدا کردن عوامل عدم موفقیت فردی آشنا می کند.

  ۲- ترس از شکست چطور مانع موفقیت شما می شود؟

  ترس از شکست منجر به منفی گرایی شده و می تواند بسیار بیشتر باعث کاهش عزت نفس شود. با توجه به این موارد افراد از انجام اقدامات مختلف ترسیده و به سمتی اشتباه قدم بر می­دارند.

  ۳- کمال گرایی چطور مانع موفقیت فردی می شود؟

  کمال گرایی به این شکل می تواند مانع از موفقیت فرد شود. باید قبول کنید که مواردی وجود دارند که به هیچ وجه طبق برنامه ریزی شما پیش نمی روند. همه موارد نمی توانند همیشه به خوبی پیش روند. همیشه ممکن است که خطاها و کاستی هایی وجود داشته باشد. در تمامی این کاستی ها درس هایی وجود دارد. شما می توانید از آن ها در مسیر موفقیت فردی خود به بهترین صورت استفاده کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  لینک کوتاه : https://inhaftemag.com/?p=9538

  برچسب ها

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.